Meblujemy mieszkanie

To już za 3 tygodnie trzecia przeprowadzka w moim życiu. Fajnie, bo można rzec na swoje. Zostało już mało czasu, tym bardziej muszę się wziąć z werwą do działania. Masa naszych szpargałów jest już popakowanych, ale jeszcze wcale nie mało musimy spakować. Naturalnie z tym sobie łatwo poradzimy, a ja wybiegam już myślami jak urządzimy to nowe mieszkanie. Meblujemy trzy pokoje i kuchnię, więc po kolei.

Kuchnia, na szczęście trzeba powiedzieć, że jest wyposażona i nie potrzebuje drastycznych reformacji. Odświeżymy tylko ściany. Poprzednio mieszkało tutaj jedynie dwoje ludzi i w tej całkiem dużej kuchni znajdują się stoły i krzesła. Jak na złość aby dwa, i raczej wszyscy się nie zmieścimy. Będziemy musieli pomyśleć się nad zamianą, na trochę większy, aby się nie prowadzać z pożywieniem do dużego pokoju. Zastanawiam się, czy da się kupić coś gotowego, czy będziemy musieli ten stół robić na zamówienie.

Pokój sypialny. Jest znacznie mniejsza niż nasza obecna, toteż na początku stwierdziliśmy, iż nie przewozić szafy którą mamy. Tam zresztą zostawiają szafę zabudowana, także nie potrzebujemy naszej. Non stop dyskutujemy co zdecydować z łóżkiem. Posiadamy sporych gabarytów, a tam pokój nocny będzie zdecydowanie mniejsza od naszej obecnie. Łóżko które mamy nam wejdzie, ale nic więcej tam nie wejdzie. Jednak nie chce mi się wymienić duże łoże na mniej wygodną wersalkę i codziennie się męczyć przy słaniu łóżka. Obok łóżka mamy do zabrania również toaletkę i komodę. Wydaje mi się jednak, że razem nie wejdą i będzie trzeba zdecydować się na jeden element.

Pokój dla dziecka. Niestety jest dość mały, ale przeznaczony będzie jedynie dla jednego dziecka. Bardzo długo ja miałem pokój z siostrą i dobrze wiem jak bardzo potrzebny jest swój pokój. Od razu nie będziemy go od zera urządzać. Wykorzystamy mebelki te co posiadamy ze starego domu, a za kilkanaście miesięcy jak będzie szła do szkoły kupimy odpowiedni zestaw. Widzieliśmy ładne meble systemowe, które nie zajmują dużo miejsca, a do tego są niezmiernie praktyczne. Powinniśmy mieć na uwadze, że biurko jak pójdzie do szkoły będzie konieczne. Jeszcze wczoraj była taka malutka, a tu trzeba iść do szkoły.

Pokój dzienny. Zgodnie z moją wizją konieczne jest tam trochę wolnego miejsca.Niewielka sofa, mebelek pod rtv, telewizor, a na przeciwko stół i krzesła. Jest to wykonalne, bo pokój jest dość ustawny. Na ten moment obecni lokatorzy nie zabierają żyrandoli, a także zostaną dwie komody. Dopiero co byliśmy przed dylematem wykorzystania naszej komody z sypialni, a tu kolejny mebel do wykorzystania. Jeśli zdecydujemy, że zupełnie nie pasuje do oczekiwanego wystroju, znajdzie się po od razu na śmietniku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s